isimsizdeniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

isimsizdeniz

::..HoŞgELDiNiZ..::

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım)

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım) Empty
MesajKonu: 10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım)   10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım) Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 1:02 am

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım) Yeni%20Bit%20E%C5%9Flem%20Resmi

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım) 1ms4

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım) MustafaKemal******

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben et ve kemik geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o ben değil bizdir! O memleketin her köşesinde yeni fikir yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz hepinizsiniz. Geçici olmayan yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.

Büyük ölülere matem gerekmez fikirlerine bağlılık gerekir.

Ben manevî miras olarak hiçbir nass-ı katı hiçbir dogma hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım ilim ve akıldır. Benden sonrakiler bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü müşkülât önünde belki gâyelere tamamen eremediğimizi fakat asla taviz vermediğimizi akıl ve ilmi rehber edindiğimizi tasdik edeceklerdir. Zaman süratle dönüyor milletlerin cemiyetlerin fertlerin saadet ve bedbahtlık telâkkileri bile değişiyor. Böyle bir dünyada asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek aklın ve ilmin gelişimini inkâr etmek olur.

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım) ******14vh7
http://isimsizdeniz.benimforum.org

10 Kasım - MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (Seni Özledik Komutanım)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mustafa Kemal ******'ün 10. Yıl Nutku İngilizce
» Mustafa Kemal ATATÜRK'ün o paha biçilmez sözleri....
» Mustafa Kemal
» Mustafa Kemal' E Aşık Bir Kadın...
» Mustafa Kemal bir misafiri ile Ankara Garı binasından çıkarken